Fizjoterapia pod kontrolą USG

W stawianiu diagnozy w naszych gabinetach wspomagamy się badaniem funkcjonalnym USG, jest ono nieinwazyjne i bezbolesne a także nie niesie za sobą skutków ubocznych, więc można wykonywać je tak często jak jest to konieczne. Badanie USG pozwala bardzo precyzyjnie określić w jakim stopniu i jaka tkanka jest dysfunkcyjna, dzięki czemu pacjent w razie poważnego uszkodzenia może zostać skierowany do odpowiedniego specjalisty.

Kolejną zaletą w korzystaniu z badania USG w gabinecie fizjoterapii jest możliwość sprecyzowania który obszar jest dysfunkcyjny i odpowiednio poddać go określonym zabiegom, co znacznie zwiększa ich skuteczność
Pojęciem związanym z wykorzystaniem USG w gabinecie fizjoterapii jest również SONOFEEDBACK. Oznacza on wykorzystanie ultrasonografu w celu nauki pracy właściwych grup mięśniowych. Szczególne znaczenie ma to podczas np. nauki aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha, mięśnia czworogłowego uda, pierścienia rotatorów czy mięśni dna miednicy. Możliwe jest dokonanie pomiarów i obiektywna ocena efektów rehabilitacji.