Pierwsza wizyta

Kilka wskazówek jak się do niej przygotować

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty może być wydarzeniem, które budzi wątpliwości. Zastanawiasz się pewnie nad odpowiednim strojem lub przebiegiem terapii. Aby jak najbardziej ułatwić ten proces przygotowaliśmy poniżej listę rzeczy, o których należy pamiętać przed spotkaniem. Warto również sprawdzić, jakie zabiegi rehabilitacyjne mogą okazać się dla nas najkorzystniejsze, choć fizjoterapeuta z pewnością pomoże Ci wybrać odpowiednią terapię.

1. Formalność

Przed pierwsza wizytą proponujemy, aby być w przychodni ok. 10 min wcześniej niż godzina wizyty w celu uzupełnienia wymaganych dokumentów.

Wizyta z dzieckiem lub niemowlęciem

Przed pierwszą wizytą z niemowlęciem należy zadbać o to, aby dziecko było w miarę możliwości najedzone, wyspane i z przebranym pampersem. Warto mieć ze sobą ciuszki na zmianę, pampersa, kocyk oraz pieluszkę tetrową.
Z dzieckiem starszym 3-5 letnim warto przyjść kilka minut wcześniej aby oswoiło się z przychodnią zanim wejdzie do gabinetu terapeuty. Wcześniejsza rozmowa z dzieckiem o tym, że badanie będzie polegało na rozebraniu się i kontakcie z fizjoterapeutą pomoże zmniejszyć lęk przed wizytą.

2. Dokumentacja medyczna

Przygotowując się do pierwszej wizyty prosimy o zgromadzenie i zabranie ze sobą przeprowadzonych dotychczasowych badań (TK, RTG, MRI, badania krwi, wypis).

Ubiór

Zalecamy ubrać się w luźny sportowy strój typu dres i T-Shirt. Istnieje również możliwość skorzystania z szatni i przebrania się.
Przed wizytą uroginekologiczną należy przygotować się do badania ginekologicznego, na każdej wizycie istnieje możliwość skorzystania z jednorazowej bielizny.
.

Pierwsza wizyta składa się z dwóch elementów – wywiadu i badania. Nasi specjaliści w pierwszej kolejności przeprowadzą z pacjentem szczegółowy wywiad związany z dolegliwościami, objawami, historią choroby oraz dotychczasowym leczeniem. Po wywiadzie przechodzimy do badania, które poprzedzone jest informacją, dotyczącą sposobu jego wykonania.

Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.